Prim-ministrul britanic Keir Starmer și-a dat demisia
Prim-ministrul Regatului Unit, Keir Starmer, a anunțat că își dă demisia. Acum, guvernul țării ar putea fi condus de Andy Burnham — fostul primar al zonei metropolitane Manchester, care săptămâna trecută a obținut o victorie convingătoare la alegerile parțiale pentru un loc în Parlament din circumscripția Makerfield, din nord-vestul Angliei, scrie BBC. În cadrul Partidului…