Luni, 22 iunie, la Bruxelles se desfășoară cel de-al doilea Summit R. Moldova – Uniunea Europeană. Discuțiile se vor axa pe subiectul aderării R. Moldova la UE și realizările R. Moldova de până acum în acest proces, transmite viceprim-ministra pentru Integrare Europeană, Cristina Gherasimov. Reuniunea este găzduită de președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen,…
VIDEO Șeful Moldatsa, suspendat din funcție după o investigație ZdG | Proprietarul unei ferme din Beriozchi, condamnat la 20 de ani de închisoare | Deschiderea negocierilor de aderare cu R. Moldova și Ucraina | Un nou mandat de arestare pe numele lui Ilan Șor | SĂPTĂMÂNA DE GARDĂ