UPDATE Cei doi polițiști de patrulare au murit la spital
Doi polițiști de patrulare, care activau pe traseul R6, în satul Grigorăuca din raionul Sîngerei, au fost loviți violent de un Volkswagen, condus de un bărbat, conform Inspectoratului General al Poliției (IGP). UPDATE 17:20 „Poliția Națională anunță cu profund regret că ambii polițiști care au fost loviți astăzi de o mașină la Sîngerei, în timpul…