În perioada 19–21 iunie, autoritățile au înregistrat șapte sesizări privind fraude telefonice, cu prejudiciul de aproximativ 900 de mii de lei, informează Inspectoratul General al Poliției (IGP). Dintre acestea, trei fraude au fost comise în perioada menționată, iar celelalte cazuri s-au produs anterior, fiind raportate acum de victime. În același timp, vigilența cetățenilor a contribuit…
VIDEO Șeful Moldatsa, suspendat din funcție după o investigație ZdG | Proprietarul unei ferme din Beriozchi, condamnat la 20 de ani de închisoare | Deschiderea negocierilor de aderare cu R. Moldova și Ucraina | Un nou mandat de arestare pe numele lui Ilan Șor | SĂPTĂMÂNA DE GARDĂ