După aproximativ trei luni petrecute în arest, primarul orașului Căușeni, Alexandru Donțu, și-a făcut apariția la Primăria Căușeni în data de 23 iunie 2026, scrie Studio-L. Potrivit unor angajați ai instituției, edilul a participat la o întâlnire cu funcționarii primăriei, pe care i-a felicitat cu ocazia Zilei Funcționarului Public. Se întâmplă la o zi după…
VIDEO Șeful Moldatsa, suspendat din funcție după o investigație ZdG | Proprietarul unei ferme din Beriozchi, condamnat la 20 de ani de închisoare | Deschiderea negocierilor de aderare cu R. Moldova și Ucraina | Un nou mandat de arestare pe numele lui Ilan Șor | SĂPTĂMÂNA DE GARDĂ