Peste două mii de marinari și 115 nave au ieșit din Golful Persic prin Strâmtoarea Ormuz
Planul de evacuare elaborat de Organizația Maritimă Internațională (OMI) a permis ca 115 nave și circa 2500 de marinari să părăsească Golful Persic prin Strâmtoarea Ormuz începând din 23 iunie, conform unui bilanț publicat vineri, 26 iunie, de această organizație din cadrul ONU responsabilă cu securitatea navigației maritime, relatează AFP, citat de Agerpres. Planul OMI…