Un bărbat de 42 de ani a fost trimis în judecată fiind învinuit de deținere ilegală și contrabandă cu arme, muniții, dispozitive militare și materiale explozive, a anunțat luni, 22 iunie, Procuratura Generală (PG). Potrivit rechizitoriului, învinuitul, împreună cu alte persoane care sunt în curs de identificare, a organizat și a realizat în mod repetat introducerea ilegală pe teritoriul…
VIDEO Șeful Moldatsa, suspendat din funcție după o investigație ZdG | Proprietarul unei ferme din Beriozchi, condamnat la 20 de ani de închisoare | Deschiderea negocierilor de aderare cu R. Moldova și Ucraina | Un nou mandat de arestare pe numele lui Ilan Șor | SĂPTĂMÂNA DE GARDĂ