Alexandru Munteanu a anunțat demisia membrilor Corpului de control al prim-ministrului. Declarația a fost făcută la începutul ședinței Guvernului din 24 iunie, șeful Executivului afirmând că aceștia „nu mai beneficiază de încrederea necesară pentru exercitarea acestei funcții”. Datele publice consultate de ZdG arată că în cadrul Corpului de control activau doi consilieri – Vasile Bolduratu…