Principală  —  Ştiri  —  Social   —   Încă doi angajați ai Secretariatului…

Încă doi angajați ai Secretariatului Parlamentului au fost confirmați pozitiv cu COVID-19

Doi angajați ai Secretariatului Parlamentului au fost confirmați pozitiv cu noul tip de coronavirus. Serviciul de presă al Parlamentului informează că persoanele nu manifestă simptome caracteristice bolii, sunt monitorizați și urmează, la domiciliu, indicațiile medicului de familie.

Angajații Parlamentului care au fost în contact direct cu persoanele confirmate sunt și ei testați și se află în regim de autoizolare la domiciliu.

În context, Secretariatul Parlamentului menționează că instituția întreprinde toate măsurile de protecție și siguranță la locul de muncă în conformitate cu normele sanitare stabilite.