Principală  —  IMPORTANTE   —   Luptătorul Vasile Diacon a câștigat…

Luptătorul Vasile Diacon a câștigat medalia de argint la Campionatul European Under 23 de la București

Sursa foto: CNOS

Luptătorul Vasile Diacon a câștigat medalia de argint la Campionatul European Under 23 de la București, anunță Comitetul Național Olimpic și Sportiv (CNOS).

În finala categoriei de greutate 74 kg, conform CNOS, el a fost învins de azerul Turan Bayramov. Astfel, Vasile Diacon a repurtat trei victorii, cu georgianul Giorgi Gogritchiani, cu armeanul Menua Yaribekyan și cu polonezul Szymon Wojtkowski.

Zilele trecute,luptătorii Eugeniu Mihalcean (79 kg) și Radu Lefter (97 kg) au cucerit medalia de bronz la Campionatul European Under 23 de la București.

Pe 17 martie curent, luptătoarea Mariana Draguțan a cucerit medalia de bronz la Campionatul European Under 23 de la București.