Principală  —  Ştiri  —  Diverse   —   Sheriff Tiraspol a fost învinsă…

Sheriff Tiraspol a fost învinsă de Manchester United. Ronaldo a înscris un gol

Sheriff Tiraspol a pierdut în această seară, scor 0-2, în fața echipei engleze Manchester United. Golurile englezilor au fost marcate de J. Sancho, în minutul 17, și de Cristiano Ronaldo, din penalty, în minutul 39.

Meciul s-a desfășurat la Chișinău și s-a jucat cu casa închisă.

A fost al doilea meci disputat de Sheriff în faza grupelor Europa League. În primul meci echipa din Tiraspol a învins-o pe Omonia Nicosia cu 3-0.

După primele două meciuri, pe primul loc în grupă este echipa spaniolă Real Sociedad (6 puncte), iar pe locul doi este Manchester United (3 puncte). Tot 3 puncte a acumulat și Sheriff, în timp ce echipa cipriotă Omonia Nicosia nu a obținut niciun punct.

Pentru Sheriff Tiraspol urmează meciul cu spaniolii de la Real Sociedad, care va avea loc pe 6 octombrie la Chișinău.